
| Parameter | Value |
|---|---|
| Length | 2.3 mm |
| Width | 2 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 8 |
| Height | 900 µm |
| Packaging | Reel |
| Thickness | 0.85 mm |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Polarity | Non-Inverting |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Number of Elements | 2 |
| Number of Circuits | 2 |
| Output Type | 3-State |
| Max Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Supply Voltage | 1.65 V |
| Ambient Temperature Range High | 125 °C |
| Number of Channels | 2 |
| Number of Bits | 2 |
| Turn-On Delay Time | 4.2 ns |
| Quiescent Current | 10 µA |
| Propagation Delay | 4.2 ns |
| High Level Output Current | -32 mA |
| Low Level Output Current | 32 mA |
| Logic Function | Buffer, Inverting |
| Number of Inputs | 1 |
| Number of Bits per Element | 1 |
| Number of Outputs | 1 |
| Nominal Supply Current | 250 mA |
| Number of Gates | 2 |
| Max Junction Temperature (Tj) | 150 °C |
| Number of Input Lines | 2 |
| Number of Output Lines | 2 |
| Schedule B | 8542390000 |
Stock: 5185
Distributors
pcbx
Unit Price$0.15734
Ext.Price$0.15734
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.15734 | $0.15734 |
| 10 | $0.13932 | $1.39320 |
| 50 | $0.12336 | $6.16800 |
| 100 | $0.10628 | $10.62800 |
| 500 | $0.09157 | $45.78500 |
| 1000 | $0.08780 | $87.80000 |
| 3000 | $0.08418 | $252.54000 |
| 5000 | $0.07928 | $396.40000 |
